fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Radom: Leśnicy przekażą szpitalom ponad 100 tys. zł na walkę z koronawirusem

Ponad 100 tys. zł przekażą na rzecz wybranych szpitali w woj. mazowieckim i świętokrzyskim nadleśnictwa nadzorowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu. Pieniądze trafią do szpitali m.in. w Radomiu i Starachowicach.

Jak poinformowała rzecznik RDLP w Radomiu Edyta Nowicka, największe wsparcie otrzymają szpitale z oddziałami zakaźnymi – Radomski Szpital Specjalistyczny oraz Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

W mniejszym zakresie pomoc finansowa trafi do kilku innych placówek zdrowotnych na terenie woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego – Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Staszowie, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą i Powiatowego Szpitala im. Jana Pawła II we Włoszczowie.

Pieniądze umożliwią zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do zapobiegania i zwalczania epidemii, tj. pomp infuzyjnych, respiratorów, łóżek szpitalnych oraz środków ochrony osobistej pracowników szpitali.

Ministerstwo Środowiska poinformowało dziś, że w sumie Lasy Państwowe przeznaczą 2 mln zł na pomoc szpitalom w związku z pandemią COVID-19.

PAP

drukuj