Radio Maryja nagrodzone przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich

Radio Maryja otrzymało nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Mały Feniks za promocję książek katolickich i wartości chrześcijańskich w mediach i w życiu społecznym.

Diamentowego Feniksa, jako dowód uznania za posługę kapłańską i dorobek naukowy otrzymał ks. kard. Zenon Grocholewski były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Przez kilkanaście lat swojej posługi miał ogromny wpływ na globalny system kształceniu w duchu doktryny katolickiej.

Feniks specjalny trafił do metropolity częstochowskiego. Ks. abp Wacław Depo jest autorem wielu książek o tematyce religijnej i społecznej. Metropolita jest również przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Komisji Episkopatu.

– Bardzo się cieszę, że dzisiaj mogę być tutaj na potwierdzenie waszych pięknych dzieł, waszego zmagania się tak jak to nie raz mówił w poezji Karol Wojtyła, samotnie z obrazem, ze słowem, dźwiękiem po to żeby nie tylko być artystą, ale być artystą wiary – mówił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Razem z ks. abp Wacławem Depo wyróżniony został tygodnik katolicki „Niedziela”, który wydał książki metropolity częstochowskiego.

W tegorocznej edycji nagrody Feniks przyznano w 16 kategoriach. Nagrodę Małego Feniksa otrzymało m.in. Radio Maryja za promocję książek katolickich i wartości chrześcijańskich w mediach i życiu społecznym. Mały Feniks był również uhonorowaniem 25 letniej działalności kilku diecezjalnych rozgłośni katolickich.

TV Trwam News/RIRM

drukuj