Radio Maryja i TV Trwam miejscami prawdziwego świadectwa

Radio Maryja i TV Trwam realizują idee, do których nawiązuje tegoroczny dokument o mediach, ogłoszony przez Ojca Św. Benedykta XVI – powiedział ks. bp Adam Lepa, członek Komisji Środków Społecznego Przekazu KEP.

Media te – jak wyjaśnił ksiądz biskup – są nie tylko narzędziami, czy środkami ewangelizowania, ale są miejscami dawania świadectwa. Episkopat Polski to rozumie, dlatego staje w obronie TV Trwam, która jest dyskryminowana przez KRRiT.

  – Zarówno TV Trwam jak i Radio Maryja są miejscami dawania świadectwa. Media te nie tylko mówią o świadectwach, ale również je dają. Ludzie z różnych środowisk dają świadectwo. Ta ewangelizacja idzie naprawdę do przodu i jest bardzo skuteczna. To samo można powiedzieć o katechezie; nie tylko mówi się o katechezie, nie tylko zachęca się do niej, ale również uprawia się ją. To jest dowodem na to, że Episkopat nie może przejść obojętnie wobec zarzutów i dlatego staje w obronie –powiedział ks. bp Adam Lepa.

Ks. bp Adam Lepa odniósł się również do ostatnich ataków na Radio Maryja i TV Trwam. Powiedział, że świadczą one o tym, że media te są bardzo ważne  w Polsce.

– Zawsze atakuje się godnego siebie przeciwnika. Natomiast można by się zastanawiać kto za tym stoi? Jakie profity, związane z tymi atakami chce się szczegółowo osiągnąć? Tym bardziej, że Radio Maryja i TV Trwam są tymi mediami, które stanowią bardzo wyrazisty, jednoznaczny i ten sam znak sprzeciwu. Chrystus powiedział, w związku z tym, że będą przeciwnicy, będą wrogowie. To świadczy najlepiej o linii, jaką przyjęły te dwa media. To świadczy też o tym, że reprezentują najwyższy poziom. Natomiast to, że na razie są trudności z przyjęciem na multipleks, to tylko pogarsza sprawę, nie Radia Maryja, nie TV Trwam czy Kościoła w Polsce, ale kogoś innego. Jestem przekonany co do tego. Dlatego te środowiska muszą szukać honorowego rozwiązania. Przecież tak dłużej być nie może -powiedział ks. bp Adam Lepa.

 RIRM

drukuj