fot. twitter.com

R. Legutko: Myślę, że po wyborach nie będzie już dyktatu „starej” UE wobec „nowej” UE

Myślę, że po wyborach struktura władzy w Unii Europejskiej będzie bardziej zrównoważona, że już nie będzie dyktatu „stare” UE wobec „nowej” UE, Europy Zachodniej wobec Europy Wschodniej – podkreślił w środę europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof.. Ryszard Legutko, który ubiega się o reelekcję w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Prof. Ryszard Legutko jest „dwójką” na liście kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego.

„Obroń swoje prawa to oznacza również prawa państw członkowskich, które tworzą UE, odejście od tego, że w UE są równi i równiejsi” – podkreśliłprof. Ryszard Legutko na konferencji prasowej w Krakowie.

„Wygląda na to, że teraz może się to zmienić. (…) Nie może być bowiem tak, że jednym krajom wolno reformować sądy, a innym nie wolno, nie może być tak, że jednym krajom wolno wycinać zainfekowane drzewa, a innym nie wolno, że jednym krajom wolno subwencjonować stocznie, a innym nie” – mówił.

Jak zauważył, wśród krajów i społeczeństw tworzących UE jest „wyraźny ruch na rzecz reformy Unii”.

„Polska, PiS, rząd polski był jednym z pierwszych, które to hasło reformy zaczął głosić. Myślę, że po tych wyborach wiele zmieni się na lepsze. Myślę, że struktura władzy w UE będzie bardziej zrównoważona, że już nie będzie dyktatu >>starej<< UE wobec >>nowej<< UE, Europy Zachodniej wobec Europy Wschodniej” – podkreślił europoseł.

Zaapelował do „wszystkich, którym leży na sercu sanacja UE” i „wzrost roli Polski”, żeby „szli do wyborów świadomie” i oddali głos na listę PiS.

Szef krakowskich struktur PiS, senator Marek Pęk, zachęcał do udziału w wyborach do PE.

„Chcemy, ażeby Polacy w tych wyborach opowiedzieli się za tym wszystkim, co określamy jako polska normalność. I tego będziemy bronić” – podkreślił senator Marek Pęk.

Dodał, że PiS nigdy nie zgodzi się na politykę wobec uchodźców „która była proponowana całej Europie bez naszej zgody”.

„Udowodniliśmy, że ta polityka jest nietrafiona, szkodliwa, niebezpieczna” – powiedział.

Marek Pęk poinformował, że w niedzielę o godz. 11.00 w Krakowie odbędzie się konwencja PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i kandydatów do PE z okręgi małopolsko- świętokrzyskiego.

PAP/RIRM

drukuj