fot. wikipedia

R. Fogiel: Trwają postępowania wyjaśniające ws. kilku posłów PiS

W sprawie kilku posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie poparli noweli o ochronie zwierząt toczą się postępowania wyjaśniające; jest możliwość, że doszło np. do błędu technicznego systemu do głosowania – mówił w piątek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany czy będą kolejne zawieszenia w prawach członka PiS.

Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii zawieszonych zostało w piątek piętnaścioro posłów PiS, w tym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk i Lech Kołakowski. [czytaj więcej] 

Radosław Fogiel na piątkowej konferencji prasowej był pytany, czy kolejni posłowie partii, którzy nie poparli noweli „o ochronie zwierząt”, także zostaną zawieszeni w prawach członka partii.

„W tym momencie zawieszeni są ci posłowie, członkowie PiS, co do których nie mamy żadnych wątpliwości, oni sami przyznają, że w sposób intencjonalny postanowili zlekceważyć zalecenia kierownictwa partii. To ich prawo, ale również – jak wiemy nie od dziś – wolna wola wiąże się z odpowiedzialnością” – odpowiedział.

Popieram poprawienie losu zwierząt i większość przepisów zmienianej ustawy o ochronie zwierząt, ale kilka z nich idzie…

Opublikowany przez Bartłomieja Wróblewskiego Czwartek, 17 września 2020

Poinformował również, że w sprawie kilku posłów toczą się postępowania wyjaśniające.

„Jest możliwość, że doszło np. do błędu technicznego systemu do głosowania” – wskazał i dodał, że o ewentualnych kolejnych zawieszeniach będzie informował przewodniczący komitetu wykonawczego partii.

Pytany o słowa wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika, że dymisja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry (SP) byłaby dobrym prezentem dla PO, oświadczył, że „byłby dalece ostrożny w mówieniu o prezencie dla Platformy Obywatelskiej w momencie, kiedy na tej samej konferencji, Wójcik i jego koledzy z Solidarnej Polski używali tych samych argumentów, których używa wspomniana Platforma Obywatelska do ataków na PiS”.

https://twitter.com/SolidarnaPL/status/1306895986485334022

Radosław Fogiel wskazał również, że w najbliższych dniach dojdzie do spotkania kierownictwa PiS, które podejmie decyzję ws. ewentualnego odwołania Zbigniewa Ziobry.

Pytany z kolei o ewentualne odwołanie z funkcji ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który także nie poparł noweli „o ochronie zwierząt”, polityk PiS oświadczył, że o dalszych losach ministra będzie decydować komitet polityczny PiS i partyjny rzecznik dyscypliny.

PAP

drukuj