Putin i Obama porozmawiają w Chinach o Syrii

Prezydenci Rosji i USA – Władimir Putin i Barack Obama – omówią w Chinach przy okazji szczytu G20 sytuację w Syrii – oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. O możliwość takiego spotkania podczas szczytu w Chinach pytali dziennikarze.

Pieskow uściślił, że „pełnowymiarowego spotkania (Putina i Obamy) według stanu na chwilę obecną nie zaplanowano, lecz z wielką dozą prawdopodobieństwa można założyć, że na marginesie szczytu będą mieć możność porozmawiania”.

„Tak czy inaczej dojdzie do krótszej czy bardziej szczegółowej wymiany poglądów na temat spraw syryjskich” – powiedział Dmitrij Pieskow.

W poniedziałek zastępca doradcy Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego Ben Rhodes poinformował, że na razie nie wiadomo, czy podczas szczytu w Chinach dojdzie do formalnego dwustronnego spotkania Obamy z Putinem. Dodał jednak, że dwaj przywódcy „na marginesie szczytu” na pewno będą rozmawiać m.in. o konflikcie na Ukrainie czy sytuacji w Syrii.

Szczyt G20, nieformalnego klubu skupiającego 19 największych gospodarek świata i Unię Europejską, odbędzie się 4-5 września w Hangzhou.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl