fot. Monika Bilska

PSP: ostatniej doby doszło do ponad 200 pożarów, zginęła jedna osoba

We wtorek w całej Polsce doszło do 202 pożarów, w których zginęła jedna osoba, a sześć odniosło obrażenia – poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazała PSP, ostatnia doba to 1327 interwencji straży pożarnej, w tym 202 pożary, w których zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych. Strażacy 1018 razy wyjeżdżali do tzw. miejscowych zagrożeń, w których zginęło 13 osób, a 117 zostało rannych. 107 interwencji było związanych z fałszywymi alarmami.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Będzinie (woj. śląskie), gdzie w pożarze trawy wokół stacji transformatorowej zginęła jedna osoba.

Rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski zaznaczył, że strażacy w Polsce poza codziennymi działaniami przy gaszeniu pożarów i ratownictwem w wielu obszarach, cały czas uczestniczą w zwalczaniu koronawirusa.

„Codziennie ponad tysiąc strażaków dowozi leki i żywność dla osób objętych kwarantanną, transportuje próbki do badań i prowadzi dezynfekcję w przestrzeni publicznej” – powiedział Krzysztof Batorski.

Dodał, że w ponad 400 polowych izbach przyjęć codziennie pełnią służbę strażacy, a ratownicy medyczni PSP są oddelegowani do szpitali, gdzie wspierają personel.

„W ponad 60 punktach granicznych każdej doby strażacy dokonują pomiaru temperatury ciała. Od niemal trzech miesięcy strażacy PSP zbadali w ten sposób ponad milion podróżnych” – podkreślił.

Zaznaczył, że 14 strażaków PSP, w siedmiu samochodach jest w drodze na południe Europy wioząc pomoc dla mieszkańców Bałkanów Zachodnich.

„600 tys. maseczek i ponad 60 tys. litrów płynu do dezynfekcji trafi do Albanii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii Północnej, Kosowa, Serbi i Czarnogóry” – powiedział.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl