fot. https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

PSP: Misja polskich strażaków w Grecji zostaje wydłużona wstępnie o dwa tygodnie

Misja polskich strażaków zostaje wydłużona wstępnie o dwa tygodnie. Ostatecznie czas pobytu będzie zależny od sytuacji pożarowej w Grecji – poinformowała Państwowa Straż Pożarna. Jak dodano, wkrótce zostanie dokonana wymiana polskich ratowników.

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza. Grupa 143 polskich strażaków wraz z 46 pojazdami wyruszyła do Grecji 7 sierpnia. Jej celem było wsparcie greckich służb.

Dowódca polskich strażaków w Grecji, bryg. Michał Langner z KG PSP, informował, że polscy strażacy uratowali przed pożarem miasto Vilia Attica znajdujące się na zachód od Aten.

Za udział polskich strażaków w tej misji podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu premier Grecji, Kyriakos Micotakis.

„Rozmawiałem z premierem Mateuszem Morawieckim i podziękowałem mu za nieprzerwaną pomoc Polski w gaszeniu pożarów” – napisał Kyriakos Micotakis, wyjaśniając, że polscy strażacy pozostaną w Grecji jeszcze przez dwa tygodnie.

„Polscy strażacy wykonują niezwykłą robotę w terenie i cieszymy się, że mamy ich u swojego boku” – dodał szef greckiego rządu.

Na słowa premiera Grecji odpowiedział polski premier.

„Nigdy nie zostawia się człowieka w potrzebie. Polscy strażacy będą walczyć (z pożarami w Grecji) tak długo, jak to będzie konieczne” – wskazał Mateusz Morawiecki.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl