PAP/Marcin Bielecki

PSP: 580 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków burz

Strażacy w związku z frontem burzowym na południu Polski do godz. 19.00 odebrali 580 zgłoszeń – przekazał w piątek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Karol Kierzkowski. Z danych PSP wynika, że najwięcej zgłoszeń strażacy odebrali w województwie małopolskim – 135, wielkopolskim – 115, śląskim – 75, opolskim – 75.

Główne działania strażaków polegają na usuwaniu wiatrołomów ze szlaków komunikacyjnych oraz wypompowywaniu wody z zalanych posesji i udrażnianiu przepustów.

W piątek obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty drugiego stopnia – w Polsce południowo-zachodniej. Instytut prognozuje tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 mm, lokalnie 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

W związku z zagrożeniem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i części łódzkiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego SMS o treści: „Uwaga! Dziś (24.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni”.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl