Przestępstwa w służbach za rządów PO-PSL?

Do prokuratury trafiło 19 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w służbach za rządów PO-PSL.

Poinformował o tym na antenie stacji TVN24 minister służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Dotyczą one m.in. CBA i wykrytych nadużyć, również pana Wojtunika”- wskazał minister. Podkreślał, że przede wszystkim „chodzi o zaniechania w ściganiu korupcji na szczytach władzy”.

Minister Mariusz Kamiński zaznaczył, że „Dochodziło do sytuacji takich, że osoby pełniące ważne funkcje państwowe pozostawały bezkarne”. Nie chciał jednak  powiedzieć o jakie konkretne osoby chodziło, bo  „działania będą dalej prowadzone”.

Poseł Marek Suski, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych, spodziewa się, że zawiadomień będzie przybywać.

– Informacje o zaniechaniu ścigania osób powiązanych z władzą w trybie tajnym otrzymaliśmy już wcześniej na posiedzeniu komisji. To oczywiście jest skandaliczne, że były krowy za porównanie, ale rzeczywiście tak było, że służby specjalne tworząc tzw. tarczę antykorupcyjną wydaje się, że bardziej chroniły tych skorumpowanych urzędników powiązanych z władzą czy też wysoko postawionych polityków niż chroniły nas jako społeczeństwo przed korupcją. Rzeczywiście tych informacji było wiele, myślę, że to nie koniec doniesień do prokuratury – zaznaczył Marek Suski.

W ubiegłym tygodniu poszczególni ministrowie rządu premier Beaty Szydło przedstawili w sejmie raport o rządach koalicji PO-PSL. Wszystkie wystąpienia krytycznie oceniały stan państwa za czasów PO.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl