fot. PAP/EPA

Przesłuchanie kanclerza Niemiec w sprawie afery podatkowej

Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, w charakterze świadka stanie po raz kolejny  przed komisją śledczą w sprawie afery podatkowej. Odpowie na pytanie dotyczące tego, jaką rolę odegrał w tej sprawie kilka lat temu, gdy sprawował funkcję burmistrza tego miasta, a następnie ministra finansów RFN.

Sprawa sięga 2016 roku. Wówczas obecny kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, sprawował funkcję burmistrza Hamburga. Jak podają media, kontaktował się wtedy z szefami prywatnego hamburskiego banku Warburg, którzy w wątpliwych transakcjach zarobili dziesiątki milionów euro. Wszystko najprawdopodobniej dzięki zwolnieniu m.in. przez Olafa Scholza z opodatkowania.

Sprawą zajęła się prokuratura. Sprawdza ona korespondencję obecnego kanclerza Niemiec oraz jego możliwe powiązania z tzw. aferą cum-ex. Sam Olaf Scholz do tej pory odpierał wszystkie zarzuty. W piątek ponownie stanie w charakterze świadka przed komisją śledczą w celu złożenia wyjaśnień.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl