fot. pl.wikipedia.org

Przedstawiciele polskiego rządu udali się do USA na rozmowy dotyczący między innymi energetyki jądrowej

Przedstawiciele polskiego rządu udali się do USA na rozmowy dotyczący między innymi energetyki jądrowej. W Waszyngtonie Zaplanowano spotkanie w departamencie energii oraz rozmowy z amerykańskimi kongresmenami i senatorami.

W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele resortu klimatu, aktywów państwowych oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja minister wskazał, że rozmowy odbędą się w ramach dialogu strategicznego w obszarze energii, który zapoczątkowało spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w Waszyngtonie.

– Ten dialog jest prowadzony bardzo intensywnie. Dotyczy kwestii bezpieczeństwa w sieci, cyberbezpieczeństwa, odnawialnych źródeł energii, gazu, niskoemisyjnych technologii zużycia węgla, ale też kwestii związanych z sektorem energetycznym nuklearnym, czyli rozmawiamy z partnerami z USA o możliwości zbudowania wspólnie elektrowni jądrowych w Polsce. Tego będzie dotyczyło to spotkanie – podkreślił.

Wizyta polskiej delegacji w Stanach Zjednoczonych potrwa do soboty.

RIRM

drukuj