fot. PAP/Jacek Bednarczyk

PO przedstawi nowy program

Platforma Obywatelska 2 października wystartuje z nową ofertą programową, nakreśli plany na najbliższe lata i rozpocznie przygotowania do wyborów samorządowych i parlamentarnych w 2019 roku.

Zjazd Platformy Obywatelskiej z udziałem ok. tysiąca delegatów rozpocznie się w niedzielę 2 października w Gdańsku i potrwa około trzech godzin. Konwencja ma podsumować debaty programowe prowadzone od czerwca, ale ma być także nowym otwarciem ugrupowania. Poza tym przyjęty zostanie nowy program partii pt.: Polska obywatelska.

Scenariusz konwencji obejmuje m.in. wystąpienie lidera Platformy, który ma nakreślić wizję polityczną swej partii na najbliższe lata. W następnej części zjazdu głos zabierze sześciu liderów bloków tematycznych, a po nich zaplanowano sześć paneli, obejmujących m.in. takie zagadnienia jak gospodarka i finanse, zdrowie, polityka senioralna i polityka społeczna, sprawy zagraniczne i Unia Europejska, edukacja, tożsamość i kultura, bezpieczeństwo i sprawy wewnętrzne, a także funkcjonowanie państwa i wymiar sprawiedliwości.

Pod koniec października PO chce przedstawi skład „gabinetu cieni”. Mogą się w nim znaleźć doświadczeni politycy PO i byli ministrowie rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Po przyjęciu nowego programu politycy PO chcą ruszyć w Polskę, by promować go wśród wyborców i rozpocząć przygotowania do wyborów samorządowych w 2018 roku i parlamentarnych rok później.


TV Trwam News

drukuj