fot. PAP/EPA

Prymas Czech wyraził poparcie dla ks. abp. M. Jędraszewskiego

Prymas Czech ks. kard. Dominik Duka wyraził poparcie dla metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego – poinformowała w niedzielę krakowska kuria.

Ks. abp Marek Jędraszewski jest atakowany przez środowiska lewicowo-liberalne i homoseksualistów po słowach, jakie wypowiedział 1 sierpnia w bazylice Mariackiej w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Metropolita krakowski powiedział wówczas, że „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”.

„Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła rzymskokatolickiego przyłączam się do deklaracji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (ks. abp Stanisław Gądecki-PAP) i wzywam do podobnego kroku przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier” – napisał prymas Czech, ks. kard. Dominik Duka.

W komunikacie Prymasa Czech przytoczono w całości oświadczenie ks. abp. Stanisława Gądeckiego w związku z atakami na metropolitę krakowskiego w tłumaczeniu na język czeski. Pełny tekst oświadczenia ks. abp Gądeckiego opublikowano także w tłumaczeniu na język słowacki na stronie internetowej Konferencji Biskupów Słowacji.

Ks. Kard. Duka zauważył, że tematy ideologii LGBT są, zgodnie z najnowszymi doniesieniami, rozszerzane o programy ateistyczne i satanistyczne. Jak przypomniały na swoich stronach internetowych krakowska kuria oraz Konferencja Episkopatu Polski, metropolita praski już w 2011 roku, w związku z pierwszą organizowaną w stolicy Czech paradą równości, poprosił ówczesnego burmistrza Pragi o rozważenie jego patronatu nad tym wydarzeniem zwracając uwagę, że jest to promowanie rozwiązłego stylu życia.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj