fot. PAP/Piotr Polak

Protest rolników w centrum Kielc

Z dróg dojazdowych do centrum Kielc przenieśli się w czwartek rano protestujący rolnicy. Zgodnie z zapowiedziami traktory ustawiono w al. IX Wieków Kielc, blokując dojazd do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Rolnicy zablokowali w czwartek rano aleję IX Wieków Kielc na odcinku od ronda Herlinga-Grudzińskiego do skrzyżowania z ulicą Warszawską oraz fragment ulicy Nowy Świat na wysokości Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Mimo blokady przejazd al. IX Wieków Kielc jest możliwy dla służb ratunkowych, autobusów komunikacji miejskiej i busów. Manifestacja ma potrwać do północy. Utrudnienia w ruchu mogą występować w obrębie niemal całego śródmieścia. Nad bezpiecznym przebiegiem protestu ponownie czuwają policjanci.

Czwartek to kolejny dzień protestów rolniczych w Kielcach i na obrzeżach miasta. W środę blokady ustawiono na drogach dojazdowych do stolicy woj. świętokrzyskiego. Z danych służb wynikało, że w proteście wzięło udział około 100 rolników. W sumie drogi blokowane są przez 55 pojazdów.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl