fot. PAP/EPA

Protest przewoźników w Berlinie. Kilkaset ciężarówek pod Bramą Brandenburską

Firmy spedycyjne demonstrują w piątek w Berlinie sprzeciw wobec polityki rządu. Od rana pod Bramą Brandenburską i w rejonie centrum stolicy stanęło ponad 500 ciężarówek i innych pojazdów – poinformował portal rbb24. W tym samym czasie rolnicy na traktorach protestują w dzielnicach Mitte i Westend.

Jak potwierdziła berlińska policja, w piątek od rana przed Bramą Brandenburską ustawiły się setki ciężarówek i innych pojazdów (samochody osobowe, przyczepy kempingowe, pojazdy transportowe). Pojazdy dotarły do Berlina w ciągu ostatnich kilku dni w ramach zlotu.

Federalne Zrzeszenie Logistyki i Transportu zapowiedziało, że w piątek o godz. 12.00 przy Bramie Brandenburskiej rozpocznie się duży wiec, który potrwać ma wg informacji policji do godz. 18.00.

Rzecznik policji potwierdziła, że już przed południem w tym rejonie zgromadziło się 1,5 tys. uczestników, 620 ciężarówek i 150 traktorów.

„Jednak ludzie i pojazdy nadal będą przybywać” – podkreśliło rbb24.

Postulaty kierowców ciężarówek dotyczą m.in. wycofania się rządu z podwyżek opłat drogowych i stawek emisji CO2, a także lepszej infrastruktury dla kierowców zawodowych.

Policja zaleciła kierowcom unikanie rejonu, w którym odbywa się demonstracja. Jedna z ulic (Strasse des 17. Juni) pozostanie zamknięta dla ruchu do 28 stycznia, ponieważ przed Bramą Brandenburską w dalszym ciągu będą stały traktory.

Oprócz protestu spedytorów w piątek w Berlinie spodziewane są także demonstracje rolników. W piątek rano przed Bramą Brandenburską policja potwierdziła obecność 150 traktorów. Ponadto w godzinach południowych rolnicy z traktorami zapowiedzieli protest przed bramami centrum wystawowego w Berlinie-Westend, gdzie rozpoczynają się targi Zielony Tydzień.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl