Protest przed Ministerstwem Zdrowia

„Nie chcemy ponosić odpowiedzialności za wasze błędy” – pod takim hasłem odbywa się pikieta przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia zorganizowana przez Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”. To wyraz sprzeciwu m.in. wobec „degradacji polskiej Służby Zdrowia”.

Pikieta rozpoczęła się po godz. 12.00 odśpiewaniem Hymnu narodowego; bierze w niej udział kilkaset osób.

Wśród uczestników pikiety widać liczne flagi z logiem Solidarności, można przeczytać hasła: „Uczciwa praca, hańbiąca płaca”, „Wołamy dość głodowym pensjom pracowników inspekcji sanitarnej”.

Manifestujący przynieśli syreny i gwizdki; zajmują jeden pas ruchu przed gmachem resortu zdrowia. Ruchem kieruje policja.

Jak poinformowała przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia Maria Ochman, pikieta ma związek ze Światowym Dniem Zdrowia (obchodzonym 7 kwietnia), który stał się tradycyjnie czasem wyrażania oczekiwań wobec polityków odpowiadających za kreowanie polityki zdrowotnej.

 „W tym roku na znak protestu przeciwko przerzucaniu odpowiedzialności za błędy systemowe na pracowników i pacjentów, domagać się będziemy realizacji postulatów, które przekażemy ministrowi zdrowia” – zapowiedziała Maria Ochman.

  – Chcemy przekazać postulaty, które mówią, że nie ma naszej zgody na to, aby rozbijać dobrze funkcjonującą Państwową Inspekcje Sanitarną tylko dlatego, że nosi nazwę „Państwowa”. Nie chcemy takiego ratownictwa medycznego, w którym będzie ważniejszy zysk firmy prywatnej – która wyjedzie albo nie wyjedzie do pacjenta, bo może się to nie opłacać. W tym dniu chcemy pokazać, że nie zgadzamy się na takie traktowanie – powiedziała Maria Ochman.

RIRM/ PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl