Protest mieszkańców ws. obwodnicy Suwałk

Na cztery godziny zostanie zablokowana droga krajowa nr 8 w Suwałkach w woj. podlaskim w proteście przeciwko opóźnianiu budowy obwodnicy miasta.

Blokadę organizuje Społeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy. Do mieszkańców docierają niepokojące informacje, że do 2020 roku droga nie powstanie, chociaż przez ostatnie miesiące rząd zapewniał o realizacji inwestycji.

Pierwszy protest, w listopadzie 2012 roku, był marszem milczenia po drodze krajowej nr 8; przy okazji drugiego zorganizowano koncert muzyczny. Trzecia blokada będzie miała charakter pikniku sportowego.

Leszek Dec, radny sejmiku województwa podlaskiego, podkreśla, że jako mieszkaniec Suwałk wspiera te działania. Obawia się jednak tego, że osoby które organizują protest związane blisko z prezydentem miasta chcą zbić kapitał polityczny przed wyborami samorządowymi.

Oczekiwałbym działań godnych radnych i prezydenta miasta. Myślę, że tego typu działania nie przyniosą jednak pozytywnego skutku – zaznaczył radny.

Poseł Krzysztof Jurgiel podkreśla, że rząd Donalda Tuska zmienił prawo, przez co obwodnica wypadała z programu budowy.

 – Teraz mają być realizowane drogi ekspresowe i autostrady. Z środków unijnych nie będą realizowane drogi krajowe. Popieram działania prezydenta i władz powiatu, żeby wykonać obwodnicę. To jest jak najbardziej zasadne działanie. Niech rząd lepiej wróci do inwestycji, która nie jest zrealizowana od wielu lat – powiedział poseł Krzysztof Jurgiel.

Protest rozpoczął się o godz. 12.00 przy wyjeździe z Suwałk w stronę granicy litewskiej w Budzisku, co ma utrudnić zorganizowanie objazdów dla kierowców tirów.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl