By Drow male - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4933219

Propozycja powstania Muzeum Historii Naturalnej

Rada ds. Młodzieży przy prezydencie RP zaproponowała budowę Muzeum Historii Naturalnej. Pomysł przedstawiono podczas ostatniego posiedzenia rady. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele ministerstw: klimatu, edukacji i rozwoju, a także organizacji młodzieżowych.

W dyskusji zwrócono uwagę na potrzebę edukacji klimatycznej. Pojawił się także pomysł stworzenia tematycznego muzeum poświęconego historii ziemi. Przewodnicząca Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, Alina Prochasek, zauważyła, że takie muzea działają w innych krajach Unii Europejskiej. [czytaj więcej]

Opraliśmy się na dobrych praktykach naszych sąsiadów z krajów Unii Europejskiej, gdzie takie muzea istnieją i gdzie młodzież w ramach swojej edukacji czy czasu wolnego ze swoimi rodzicami, znajomymi mogą takie miejsca odwiedzić i zobaczyć, w jaki sposób zmieniała się historia naszej ziemi, gleby itd., gdzie namacalnie można dotknąć i pozostałymi zmysłami odbierać, w jaki sposób zmienia się nasz klimat. Takiego miejsca w Polsce jeszcze nie ma – zaznaczyła Alina Prochasek.

Rada ds. Młodzieży powołana została przez prezydenta Andrzeja Dudę w październiku 2021 roku. To jedno z gremiów funkcjonujących w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Kolejne posiedzenie Rady ds. Młodzieży zaplanowane jest na styczeń 2022 roku.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl