fot. PAP

Prokuratura: możemy potwierdzić, że odnalezione ciało to zwłoki Dawida

Dysponujemy już ustaleniami i możemy potwierdzić, że odnalezione ciało to zwłoki Dawida – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Zaznaczył, że szersze informacje w tej sprawie prokuratura przekaże w późniejszym terminie.

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka.

„Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid” – przekazał dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W niedzielę prok. Łukasz Łapczyński informował o „wstępnych ustaleniach” wskazujących na to, że odnalezione zwłoki to ciało Dawida. Dodał też, że postępowanie przygotowawcze jest prowadzone w kierunku zabójstwa. W sobotę ok. godz. 20.00 zakończyły się oględziny miejsca odnalezienia zwłok. Ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie dziś miała odbyć się sekcja zwłok.

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17.00 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21.00 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

PAP/RIRM

drukuj