Prognoza pogody na dziś i jutro

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu znajdować się będzie pod wpływem układu niżowego z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Lazurowym Wybrzeżem i pograniczem polsko-niemieckim. Jedynie na wschodzie Europy pogodę kształtować będą słabe wyże.

Polska znajdować się będzie pod wpływem niżów znad Lazurowego Wybrzeża i pogranicza polsko-niemieckiego. Na zachodzie i północnym zachodzie kraju zaznaczać się będzie wpływ falującego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 m. W zachodniej połowie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm.

Temp. maksymalna od 18 st., 20 st. na zachodzie i północy do 25 st. na południowym wschodzie. Najchłodniej na zachodnim wybrzeżu, około 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, na zachodzie skręci na północno-zachodni i północny. W rejonie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W zachodniej połowie zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu oraz zanikające burze.

Temp. minimalna od 6 st. na północnym wschodzie do 12 st., 14 st. na południowym wschodzie oraz w centrum. W zachodniej Polsce wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północny i północno-zachodni. W rejonie burz porywy wiatru do 70 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany, z kierunków południowych.

We wtorek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu. We wschodniej połowie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 8 st., 11 st. na zachodzie i wybrzeżu, 20 st., 23 st. w centrum do 25 st. na południowym wschodzie.

W zachodniej Polsce wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni. Na pozostałym obszarze wiatr słaby zmienny, z przewagą kierunków południowych, wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, północno-zachodni. W rejonie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające w drugiej połowie nocy do dużego.

Temp. minimalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz prognozowane opady do 25 mm. Temp. maksymalna 23 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl