fot. pixabay.com

Profanacja figury Matki Bożej w Aninie

W podwarszawskim Aninie doszło do profanacji figury Matki Bożej. Znajdowała się ona w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do aktów przemocy wymierzonych w osoby wierzące oraz do profanacji świętych, dla nas chrześcijan, symboli. Dziś w nocy doszło do profanacji figury Matki Bożej w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Aninie.

– Nad ranem, kiedy siostry wróciły z kościoła, znalazły figurę Matki Bożej zrzuconą z cokołu, z głową oplecioną kablem telefonicznym w krzewie róży. Nie wiadomo, kiedy to się stało – poinformowała s. Elżbieta Łaniewska, przełożona domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Aninie.

Dla Sióstr to bardzo bolesne wydarzenie. Profanacji dokonano we wspomnienie założyciela Zgromadzenia – św. Zygmunta Szczęsnego-Felińskiego.

– To jest dla nas bardzo bolesne, że ktoś podnosi rękę na Matkę Bożą i jeszcze w taki sposób, że oplata szyję i głowę Matki Bożej kablem, jakby chciał zniszczyć, zadusić. To jest nie do pomyślenia, że tyle lat służyła, przetrwała nawet wojnę i nawet nie została zniszczona, a teraz jest sprofanowana. Prosimy o modlitewne i wsparcie duchowe – podkreśliła s. Elżbieta Łaniewska.

Sprawą zajmuje się policja.

 

TV Trwam News

drukuj