Prof. Cieszewski: Obrażanie i kłamanie to metody niektórych mediów w Polsce

Profesorowie związani z Konferencją Smoleńską są wybitnymi naukowcami, zupełnie innej klasy niż tzw. eksperci komisji rządowej – powiedział podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego prof. Chris Cieszewski.

Podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy Smoleńskiej, naukowiec z University of Georgia przedstawiał kolejne argumenty na potwierdzenie tezy, że brzoza, którą miał ściąć Tu-154M, była powalona już wcześniej. W trakcie swojego wywodu prof. Cieszewski odniósł się także, m.in. do ataków ze strony części mediów na swoją osobę oraz naukowców, którzy uczestniczyli w II Konferencji Smoleńskiej.

 – Słyszałem opinie, że profesor Binienda był niedokształcony i nie publikował. Profesor Binienda jest wybitnym naukowcem z bardzo dużym dorobkiem, z bardzo dużą ilością publikacji i zarówno inni profesorowie związani z Konferencją Smoleńską, tak jak np. prof. Gieras, są wybitnymi naukowcami, którzy nie są nawet w tej samej kategorii; nie są w tej samej klasie. Ci profesorowie w porównaniu z tzw. ekspertami komisji rządowej są jak z innej planety – powiedział prof. Chris Cieszewski.

Poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu podkreślał, że odkrycia prof. Cieszewskiego są kolejnym dowodem na to, że raport Jerzego Millera jest fałszywy.

Trzeba jeszcze raz przywołać skandaliczne stwierdzenie, że gen. Andrzej Błasik wyznaczał terminy, wyznaczał odległości, a w istocie wydawał komendy. Po dzień dzisiejszy to kłamstwo jest fundamentem raportu Millera. Mamy kłamstwo, czy może lepiej powiedzieć – błąd, bo być może nie wiedział, co mówi, a więc nie kłamał, tylko błądził. Błąd następny to błąd jeszcze bardziej zasadniczy, bo przypisujący katastrofę brzozie, która wtedy już dawno leżała – zwrócił uwagę poseł Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl