fot. pixabay

Producenci drobiu chcą powiązania przychodów z ponoszonymi kosztami

Polscy producenci drobiu apelują o rozwiązania prawne, które powiążą ich przychody z ponoszonymi kosztami. Rolnicy podnoszą również debatę na temat jakości drobiu w Europie.

Polskie drobiarstwo jest obciążone kryzysem spowodowanym tym, że brakuje trwałych rozwiązań systemowych [czytaj więcej].

Bez rozwiązań systemowych rolnicy są z góry skazani na gorszą pozycję negocjacyjną i cały czas są spychani do roli wykonawców bez gwarantowanej ceny za bardzo dobrze wykonaną pracę oraz za znakomitej jakości produkt – mówi Andrzej Danielak, prezes Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu.

Nikt nie chce zagwarantować ceny wynikającej z rzeczywistych kosztów, a  te wciąż rosną. Polscy rolnicy chcą także zwiększania jakości drobiu poprzez odchodzenie od GMO, bo właśnie modyfikowaną żywność dopuszczają unijne przepisy.

Generalnie dopuszczana jest do obrotu i skarmiania soja GMO, ale my chcielibyśmy, żeby stopniowo od tego produktu odchodzić zastępując go naszą produkcją. Najważniejszym problemem jest to, by mieć zagwarantowaną w najbliższej możliwej przyszłości dostateczną ilość soi z GMO z rodzimej produkcji – zaznacza Andrzej Danielak.

Rodzima produkcja ma kluczowe znaczenie, bo daje większą niezależność w kształtowaniu ceny. Chodzi o to, by do polskich stołów trafiał drób najwyższej jakości, na który będzie Polaków stać i przy sprzedaży którego uczciwie będą traktowani polscy rolnicy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl