Problem z sądowymi przesyłkami naraża obywateli na straty

Problemy z doręczaniem przesyłek sądowych i prokuratorskich narażają obywateli na poważne straty finansowe – powiedział Maciej Lisowski.

Dyrektor Fundacji Lex Nostra, podkreśla, że to właśnie rządowi urzędnicy przyczynili się do takiej sytuacji, a rząd narzuca obywatelom gdzie mają odbierać swoje korespondencje o wysokiej randze.

– Skoro nasz rząd, urzędnicy, doprowadzili do takiej a nie innej sytuacji, która jest dość uciążliwa dla obywateli i skutkuje dużymi kłopotami tych obywateli, to niech w takim razie wezmą odpowiedzialność za swoje decyzje i niech rozwiążą ten problem poprzez np. porozumienie PGP z Pocztą Polską. Chodzi o to, żeby obywatele przesyłki sądowe, prokuratorskie mogli odbierać również w placówkach Poczty Polskiej, które zostały zbudowane za pieniądze ich dziadków i rodziców- powiedział Maciej Lisowski, dyrektor Fundacji Lex Nostra.

W związku z tą sytuacja, każdy może podpisać petycje do premiera Donalda Tuska z apelem o rozwiązanie problemu i usprawnienie doręczania korespondencji. Można ją znaleźć na stronie www.fundacja.lexnostra.pl.

Od początku bieżącego roku przesyłki sądowe i prokuratorskie dostarczane są nie przez Pocztę Polską i listonoszy, lecz przez spółkę Polska Grupa Pocztowa i jej partnerów.

Adresaci ważnych listów często nie wiedzą gdzie mogą je odebrać i w wielu przypadkach dochodzi do przedawnienia pisma np. z wezwaniem do zapłaty. A to wiąże się z obciążeniem obywatela kosztami.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl