Prezydent Ukrainy przyjął dymisję ministra obrony

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przyjął w niedzielę dymisję ministra obrony Wałerija Hełeteja. Nazwisko nowego szefa tego resortu będzie znane w poniedziałek, gdy szef państwa zgłosi je parlamentowi – poinformowała administracja prezydencka w Kijowie.

W komunikacie nie podano przyczyn odejścia Hełeteja ze stanowiska ani daty złożenia jego wniosku o dymisję.

Poroszenko wyraził nadzieję, że parlament poprze kandydaturę na nowego ministra obrony na swym posiedzeniu we wtorek. Prezydent ocenił, że zmiany personalne w resortach uczestniczących w konflikcie na wschodniej Ukrainie poważnie wzmocnią możliwości obronne kraju – przekazała administracja szefa państwa.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl