PAP/Lech Muszyñski

Prezydent RP: Chcemy równego rozwoju państwa

Chcemy równego rozwoju państwa; aby w każdym zakątku kraju zapewnione były odpowiednie warunki do życia, funkcjonowania, rozwoju i prowadzenia działalności – zapewnił we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wziął we wtorek udział w konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Kalsku (woj. lubuskie).

Andrzej Duda w przemówieniu podkreślił, że kwestia perspektyw dla mieszkańców terenów wiejskich jest dla niego niezmiernie ważnym elementem polityki.

„Od samego początku, kiedy dyskutowaliśmy na temat programu PiS (…) cały czas była mowa o absolutnej potrzebie wyrównania rozwoju kraju, o tendencji przeciwnej do tej, która byłą realizowana przez poprzednio rządzących” – zaznaczył prezydent.

Podkreślił priorytetowe znaczenie równomiernego rozwoju kraju.

„To jest właśnie kwestia równego rozwoju kraju, żeby w każdym zakątku kraju zapewnione były odpowiednie warunki żeby żyć, żeby funkcjonować, żeby się rozwijać i żeby prowadzić swoją działalność” – podkreślił Andrzej Duda.

„Nowoczesne państwo to właśnie państwo, które zapewnia te elementy i cały czas realizuje się w rozwoju, żeby właśnie te warunki do zamieszkania i rozwijania się były zapewnione” – dodał Andrzej Duda.

Podkreślił przy tym, że chce, aby Polska była państwem nowoczesnym i innowacyjnym.

Jak przekazała Kancelaria Prezydenta, celem wtorkowej konferencji jest prezentacja podejmowanych przez państwo działań służących podnoszeniu jakości życia mieszkańców polskiej wsi.

PAP/RIRM

drukuj