Prezydent powoła dziś Narodową Radę Rozwoju

Prezydent Andrzej Duda powoła dziś Narodową Radę Rozwoju i mianuje jej członków. Rada będzie gremium konsultacyjno – doradczym dla prezydenta.  Jej celem ma być diagnozowanie i analiza aktualnej sytuacji w kraju.

Dzisiejsze posiedzenie rady będzie dotyczyło bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków. Poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, podkreśla, że w dziedzinie ochrony zdrowia rząd PO–PSL dopuścił się wielu zaniedbań.

– Podejrzewam, że to nie jedno, a kilka albo kilkanaście posiedzeń rady trzeba by poświęcić problemom ochrony zdrowia, aby wypracować optymalne rozwiązania, ponieważ te osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej jeszcze nas oddaliło od tego, co w zdrowiu powinno być. To jest kwestia kolejek, różnego rodzaju nieprawidłowości i błędów organizacyjnych, które są w systemie ochrony zdrowia. Podsumowując, to jest wreszcie kwestia tego, ze polscy obywatele są w dalszym ciągu bardzo niezadowoleni z ochrony zdrowia – zaznacza poseł Latos.   

Narodowa Rada Rozwoju liczyć będzie 87 członków. Posiedzenia rady mają się odbywać co dwa, trzy miesiące, a prace prowadzone będą w 10 sekcjach tematycznych, m.in. dotyczących gospodarki, ochrony zdrowia i polityki zagranicznej.

Narodowa Rada Rozwoju swoją nazwą i formą nawiązuje do podobnego organu powołanego w 2010 roku przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Funkcjonowanie dawnej Rady przerwała tragiczna śmierć prezydenta Kaczyńskiego w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl