Prezydent: Polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną

Polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną, która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodzinny wielodzietne – powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Środzie Wielkopolskiej.

Podczas spotkania z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej, prezydent wskazał na znakomite wyniki, jeżeli chodzi o demografię.

„To przede wszystkim odwaga młodych, aby mieć dzieci, ale to oznacza także, że jest praca, że można normalnie żyć, że jest perspektywa na przedszkole, na wsparcie w opiece nad dziećmi; to świadczy także o tym, że jest realizowana dobra polityka” – mówił Andrzej Duda.

Wyraził satysfakcję, że oprócz tego, że władze lokalne prowadzą politykę prorodzinną, także polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną, taką, która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodzinny wielodzietne.

„Wy tutaj prowadzicie politykę dla dużych rodzin, ale jednak program 500 plus też jest potężnym wsparciem i też pozwala spokojnie myśleć o przyszłości, pozwala spokojnie się rozwijać. Mam nadzieję, że taka polityka będzie dalej realizowana i że także ja będę się mógł do niej przyłączać, chociażby w postaci programu Mieszkanie plus, który – wierzę w to – dużej części młodych ludzi w Polsce da szansę na mieszkanie” – powiedział Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl