Prezydent Duda i premier Szydło złożyli wieniec przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego

Prezydent  Andrzej Duda złożył w święto Niepodległości wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Razem z prezydentem wieniec złożyli premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz wicepremier Piotr Gliński.

W piątek w południe prezydent weźmie udział w uroczystej odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Planowane jest wystąpienie prezydenta. O godz. 13.00 rozpocznie się przemarsz pododdziałów z pl. Piłsudskiego do Muzeum Wojska Polskiego ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowy Świat i Alejami Jerozolimskimi.

O godz. 14.00 w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda podejmie członków korpusu dyplomatycznego oraz zaproszonych gości: przedstawicieli organizacji pozarządowych, organizacji kombatanckich, młodzieżowych, a także polityków i działaczy samorządowych.

Po zakończeniu oficjalnych obchodów Święta Niepodległości prezydent uda się do Świdnika, gdzie weźmie udział we wspólnym z mieszkańcami tego miasta śpiewaniu pieśni patriotycznych.

PAP/RIRM

 


GALERIA: fot. PAP/Paweł Supernak

drukuj