Prezydent: w Davos słychać głosy o świetnej kondycji polskiej gospodarki

W czasie swoich rozmów w Davos wielokrotnie słyszałem o świetnie rozwijającej się Polsce i świetnej kondycji naszej gospodarki – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Jak zaznaczył, głosy te płynęły ze strony największych przedstawicieli światowego biznesu.

Na spotkaniu prezydenta z polskimi dziennikarzami obecnymi na Światowym Forum Gospodarczym Duda podkreślił, że to, co podczas środowych rozmów w Davos mógł usłyszeć o Polsce było dla niego „jako prezydenta” i „po prostu dla Polaka” wielką przyjemnością.

„Wielokrotnie słyszałem o świetnej naszej sytuacji gospodarczej, o świetnie rozwijającej się Polsce, o tym, że nasza gospodarka jest w doskonałej kondycji, i mówili to najwięksi przedstawiciele światowego biznesu” – mówił Andrzej Duda.

W związku z tym – dodał – „jest duży optymizm i bardzo się cieszę z tego, że przyłożyliśmy tak dużą wagę jako władze państwowe – ja jako prezydent, pan premier Mateusz Morawiecki – do tego, żeby tutaj być, żeby tu promować Polskę, żeby rozmawiać o Polsce”.

Wśród tematów poruszanych podczas swoich środowych spotkań w Davos prezydent wymienił m.in. inwestycje, realizację koncepcji „Jednego Pasa, Jednego Szlaku” oraz Trójmorza, a także innowacje i rozwój gospodarczy.

Jako bardzo ciekawą prezydent ocenił swoją rozmowę z prezesem Google’a, który powiedział mu, że „bardzo ceni polskich specjalistów, polskich informatyków, młodych ludzi z Polski, którzy są świetnie przygotowani”.

„Powiedział mi, co mnie najbardziej ucieszyło, że Google planuje rozwijać swoją działalność w naszym kraju i że być może stworzy jeszcze inne placówki, nie tylko ten oddział warszawski” – poinformował prezydent Duda.

Jak mówił, wziął również udział w „niezwykle ciekawej” dyskusji o sytuacji na Bliskim Wschodzie z udziałem b. sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego i b. premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blaira. Jednym z tematów debaty – relacjonował prezydent – był „problem Jerozolimy”.

„Ja tradycyjnie, tak jak mamy to przyjęte w naszej linii politycznej, opowiadałem się za modelem dwupaństwowym i w ten sposób rozwiązaniem tego trwającego od wielu lat konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną” – zaznaczył.

Jak dodał, w czasie dyskusji Polska była chwalona m.in. za udział w Globalnej Koalicji przeciwko Daesz (Państwu Islamskiemu).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl