fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda w Davos: Możemy mówić o Polsce jako świetnie rozwijającym się kraju

Prezydent Andrzej Duda otworzył we wtorek w Davos polski pawilon, który podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego jest miejscem promocji Polski. Możemy stać tutaj z podniesioną głową i mówić o świetnie rozwijającym się kraju – podkreślił.

Gospodarzem polskiego pawilonu, Polish House, w Davos jest Bank Pekao oraz PZU.

„Znajdujemy się w +Polish House+, w +Domu polskim+, który tutaj w Davos w czasie Światowego Forum Ekonomicznego powstał po raz pierwszy i jest miejscem, w którym Polska jest reprezentowana (…)” – mówił prezydent. Podziękował „za realizację tej idei, o której rozmawialiśmy dokładnie rok temu w czasie forum”.

„Jeżeli mamy być obecni w Davos, jeżeli mamy pokazywać, że jesteśmy państwem, które ma ambicje, że rozwijamy się i otwieramy się na inwestorów, na współpracę gospodarczą, to obecność Polski również w tej formule zinstytucjonalizowanej, poprzez miejsce polskie, gdzie można się spotkać, gdzie można zaprosić polityków, zagranicznych inwestorów, można prowadzić rozmowy biznesowe, takie miejsce jest niezbędne” – podkreślił Andrzej Duda.

„Możemy stać tutaj z podniesioną głową i mówić o świetnie rozwijającym się kraju, mówić o bardzo dobrych warunkach, o doskonale wykształconych ludziach, o świetnej perspektywie inwestycyjnej, jaką daje Polska; mówić o planach, które mamy” – dodał prezydent.

Wcześniej szef polskiego państwa spotkał się w Polish House z prezesem Procter&Gamble Europa Loicem Tasselem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl