PAP/EPA

Premier Słowacji: Jeszcze w poniedziałek dodatkowe siły policyjne i wojskowe trafią na granicę z Węgrami

Premier Słowacji, Robert Fico, zapowiedział, że w związku z nielegalną imigracją jeszcze w poniedziałek na granicę z Węgrami trafią dodatkowe siły policyjne i wojskowe. „To nie są ćwiczenia” – podkreślił Fico.

Szczegóły operacji, w tym liczby dodatkowych sił policyjnych i oddziałów wojska, nie zostały sprecyzowane.

Mianowany przez prezydent Zuzaną Czaputovą 25 października nowy premier powiedział, że nie chodzi o szkolenie.

„Zdajemy sobie sprawę, że jeśli nielegalna imigracja nie będzie kontrolowana, może to spowodować, że przyjadą do nas problematyczne osoby, które są powiązane ze strukturami terrorystycznymi i które mogą spowodować u nas ogromne problemy. To, co dzieje się w Strefie Gazy, stwarza ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa Słowacji” – powiedział Fico.

Nowy słowacki premier podkreślił, że w ciągu 10 miesięcy w 2023 r. na Słowację dotarło 46 tys. nielegalnych imigrantów. Według ministra spraw wewnętrznych Szutaja Esztoka nielegalna migracja na Słowację wzrosła w tym roku o ponad 700 proc. i należy się spodziewać kolejnej fali migracyjnej.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl