fot. PAP/Rafał Guz

Premier RP spotkał się z przedsiębiorcami ws. Konstytucji Biznesu

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami, aby rozmawiać o Konstytucji Biznesu. To jeden ze sztandarowych projektów rządu, mający wpłynąć na rozwój polskich firm.

Matusz Morawiecki zaznaczył, że chce, by dzisiejsze spotkanie stanowiło wyraz zaufania i współpracy między światem biznesu a administracją państwową. Konstytucja Biznesu ma zmieniać nastawienie w głowach i sercach naszych urzędników oraz naszych przedsiębiorców – wskazał premier.

– Wejście w tę naszą nową epokę ma jednocześnie na celu, aby wyeliminować różne pułapki, czy – jak czasami mówiliście – wręcz dżungle różnych zapadni, pułapek w świecie interpretacji finansowych. Jestem po 1,5 godzinnej dyskusji z częścią z Państwa na różne tematy: prawo zamówień publicznych, rynek pracy, pracownicy, ale również bardzo często pojawiały się tematy związane z rejestracją podatkową. My oczywiście będziemy starali się zdecydowanie dalej upraszczać i korzystać z tego, co udało nam się zrobić w sposób bezprecedensowy z uszczelnienia podatkowego – zaznaczył Prezes Rady Ministrów.

Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, działalność nierejestrowa, powołanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, osobna ustawa dla inwestorów zagranicznych – to niektóre założenia zawarte w Konstytucji Biznesu.

Parlament prace nad projektem zakończył 6 marca. Teraz czeka on już tylko na podpis prezydenta.

RIRM/Zuzanna Dąbrowska

drukuj