fot. twitter.com

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefem portugalskiego rządu Antonio Costą

Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa z jednodniową wizytą w Portugalii, spotkał się w sobotę z szefem rządu tego kraju Antonio Costą. Wśród tematów rozmów są stosunki dwustronne oraz kluczowe wyzwania stojące przed UE w obecnej kadencji instytucjonalnej.

Szef Polskiego rządu przebywa w Portugalii w związku z odbywającym się w sobotę szczytem Grupy Przyjaciół Spójności dotyczącym przyszłego unijnego budżetu.

Do spotkanie szefa polskiego rządu z portugalskim premierem doszło przed rozpoczęciem szczytu.

„Tematem rozmowy będą m.in. stosunki dwustronne oraz kluczowe kwestie z zakresu agendy europejskiej, w tym – wyzwania na najbliższą kadencję instytucjonalną Unii Europejskiej” – zapowiedział wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller.

Przypomniał, w styczniu 2021 r. Portugalia obejmie rotacyjne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

„Premierzy Polski i Portugalii omówią także wyzwania dotyczące europejskiej polityki sąsiedztwa i polityki wschodniej UE” – dodał rzecznik rządu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl