fot. PAP/Albert Zawada

Premier M. Morawiecki: W obliczu zagrożenia rosyjskiego na Ukrainie kluczowa jest europejska jedność i solidarność

Premier RP Mateusz Morawiecki wskazał, że w obliczu zagrożenia ze strony Rosji kluczowa jest europejska jedność i solidarność. Szef rządu w cotygodniowym podcaście zwrócił uwagę na zagrożenie geopolityczne ze strony Rosji, z którym mierzy się obecnie cała Europa Środkowo-Wschodnia, a w szczególności Ukraina.

Stwierdził, że jest ono „bardzo realne”, a bezpieczeństwo naszego regionu to kwestia ważniejsza niż dotąd. Premier zaznaczył, że wojska rosyjskie od dłuższego czasu wciąż przegrupowują się przy granicy z Ukrainą. Nie wiadomo – jak dodał – jakie konkretnie zamiary ma Władimir Putin.

Mateusz Morawiecki wskazał w tym kontekście, że Europa powinna w tej sprawie mówić jednym głosem.

– W obliczu zagrożenia rosyjskiego na Ukrainie kluczowa jest europejska jedność i solidarność. Rosja musi wiedzieć, że ma do czynienia z jednolitym frontem bez wyłomów, że wszyscy mówimy jednym głosem, popieramy te same rozwiązania i twardo stoimy po stronie Ukrainy, czyli po stronie wolności i niepodległości przeciw niewoli i bezprawiu – powiedział Mateusz Morawiecki.   

Szef rządu zaznaczył, że Europa to nie puzzle, z których można dowolnie jeden element wyjąć, ale Europa to wspólnota suwerennych narodów.

Jeśli na poziomie unijnym pozwolimy rozgrywać się Kremlowi w ten sposób, będzie to świadczyło o tym, jak bardzo nie wyciągamy wniosków z trudnej, dramatycznej, często tragicznej historii – podkreślił premier RP.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl