fot. PAP/Art Service 2

Premier M. Morawiecki w Nowym Brzesku: Coraz więcej ludzi wiąże swoje plany zawodowe, plany życiowe także z mniejszymi miejscowościami

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w czwartek w otwarciu nowego przedszkola wraz z zapleczem sportowym w Nowym Brzesku w Małopolsce.

W ramach inwestycji zrealizowanej przez gminę przy wsparciu środków unijnych wyremontowano także budynek szkoły podstawowej i odrestaurowano park miejski. Całkowity koszt zadania wyniósł blisko 6 mln 900 tys. złotych.

Premier podczas wizyty w Małopolsce mówił, że w takich miejscach, jak Nowe Brzesko, widać wyraźnie, że rozwój bardziej sprawiedliwy staje się rzeczywistością.

To jest właśnie rozwój zrównoważony w praktyce. To wszystko robimy po to, żeby dzieci i młodzi ludzie, którzy urodzili się na tej Ziemi Nowobrzeskiej, Proszowickiej, prastarej, pięknej, Małopolskiej Ziemi, żeby tutaj widzieli swoją przyszłość – mówił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślał, że dzięki polityce zrównoważonego rozwoju, także w Nowym Brzesku, lokalni inwestorzy tworzą nowe miejsca pracy, przez co coraz więcej ludzi wiąże swoje plany zawodowe i życiowe z mniejszymi miejscowościami.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl