fot. https://www.facebook.com/paczkadlabohatera

Prawie dwa tysiące paczek w wielkanocnej akcji „Paczka dla bohatera”

Około dwóch tysięcy paczek trafi do weteranów walk o niepodległość w ramach tegorocznej wielkanocnej akcji „Paczka dla bohatera”. W całej Polsce wolontariusze w weekend będą przekazywać dary, które zawierają kartki świąteczne i najpotrzebniejsze artykuły.

Otrzymają je weterani II wojny światowej, żołnierze podziemia antykomunistycznego, osoby represjonowane w PRL i ranni na misjach pokojowych.

Wiceprezes Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”, Piotr Zarzycki powiedział, że akcja to wyraz wsparcia i pamięci o kombatantach.

– Paczka jest pretekstem. Oczywiście dla niektórych jest to wsparcie, bo nie każdy ma dobrą sytuację materialną, natomiast dla nas jest to pretekst, żeby po prostu ich odwiedzić, spędzić z nimi chwilę przed świętami, porozmawiać i dać trochę radości. Dla nas jest to przede wszystkim żywa lekcja historii i możliwość poznania ludzi, którzy doświadczyli sytuacji, których my nigdy nie chcielibyśmy doświadczyć. To jest to wszystko, jak oni do tego podchodzą, jak widzą dzisiejszy świat i jak potrafią o nim opowiedzieć. Weterani są dla nas drogowskazem i można powiedzieć, że są naszymi przyjaciółmi. Odwiedzamy ich nie tylko podczas takich akcji, ale staramy się z wieloma utrzymywać kontakt i pomagać w codziennych potrzebach – wskazał Piotr Zarzycki.

Bohaterowie otrzymają m.in. artykuły higieny osobistej, koce, ręczniki oraz artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. W samej Warszawie ok. 150 zestawów trafi do Powstańców Warszawskich. W stolicy akcję wspiera Wojskowa Akademia Techniczna.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl