fot. twitter/MieszkanieDlaMłodych

Poznań: pilotażowy program „Mieszkanie dla Terytorialsa”

W ramach pilotażowego programu „Mieszkanie dla Terytorialsa”, realizowanego przez poznański oddział AMW i 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej, pierwszy żołnierz WOT otrzyma klucze do mieszkania. Dotąd mieszkania z Agencji otrzymywali wyłącznie żołnierze służby zawodowej.

We wtorek po raz pierwszy klucze do mieszkania z rąk przedstawicieli Agencji Mienia Wojskowego odbierze żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. Zamieszka w budynku przy ul. Grudzińskiego w Swarzędzu.

Pilotażowy program „Mieszkanie dla Terytorialsa” to inicjatywa i efekt wspólnych działań poznańskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego i 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dyrektor oddziału AMW w Poznaniu Krzysztof Dembiński zaznaczył, że „jednym z najważniejszych zadań Agencji Mienia Wojskowego jest dbanie o zakwaterowanie żołnierzy zawodowych”.

„W sytuacji, kiedy potrzeby mieszkaniowe wojskowych w danym garnizonie są już zaspokojone, wtedy lokale mieszkalne mogą być wynajęte innymi osobom. Po zmianach w naszym regulaminie, pierwszeństwo zasiedlenia lokali z zasobów AMW zyskali teraz terytorialsi” – podkreślił.

Z kolei dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Rafał Miernik wskazał, że ta inicjatywa to „wychodzenie naprzeciw potrzebom żołnierzy”.

„Cieszy nas, że Agencja Mienia Wojskowego poparła nasze potrzeby, dzięki czemu żołnierze WOT będą mogli wynająć mieszkanie z zasobu AMW. Mamy nadzieję, że ten pilotażowy program sprawdzi się i będzie podstawą do dalszej współpracy WOT i Agencji” – podkreślił płk Miernik.

Poznański oddział AMW poinformował, że obecnie w ramach prowadzonego pilotażu zainteresowani „terytorialsi” będą mogli wynająć mieszkania w Swarzędzu, Śremie, Witkowie i w Kruszewni.

Liczba dostępnych mieszkań jest ograniczona, a lokale przysługiwać będą tylko na czas służby w 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Mieszkania będzie można wynająć na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia umowy do 3 lat. AMW podała, że warunkiem uzyskania lokalu jest, by wynajmujący żołnierz WOT miał podpisaną umowę o pracę. Musi uzyskać też pozytywną opinię dowódcy 12 WBOT i wpłacić 3-miesięczną kaucję.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl