„Powrót do Europy Schumana” – trwa VI Europejski Festiwal Schumana

Trwa VI Europejski Festiwal Schumana. Debatom na temat przyszłości wspólnoty europejskiej towarzyszy modlitwa w intencji Starego Kontynentu i rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana, jednego z ojców założycieli Unii Europejskiej.  

Tegoroczny festiwal przebiega pod hasłem „Powrót do Europy Schumana”. Jego celem było budowanie wspólnoty narodów – przypomina prof. Zbigniew Krysiak.

– Chcemy mobilizować i wskazywać do blokady tendencji superpaństwowych – tłumaczy prof. Zbigniew Krysiak.  

Siłą, która buduje Europę jest solidarność państw narodowych. W obecnej sytuacji kluczowe jest zacieśnianie współpracy w naszym regionie, również ludzi młodych, w ramach inicjatywy Trójmorza.

– Dzisiaj zauważamy siebie nawzajem, widzimy, że musimy ze sobą współpracować, bo jeżeli nie będziemy ze sobą współpracować, to czołgi rosyjskie na nasze ziemie wjadą – twierdzi dr Marek Oktaba z Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego.

Debatom eksperckim towarzyszy modlitwa, która odbywała się równocześnie w Polsce, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

– Ona jest w intencji powrotu Europy do korzeni chrześcijańskich i beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana po to, żeby Europa spojrzała na Schumana. Bez Schumana Europa pogrąży się w destrukcji – mówi prof. Zbigniew Krysiak.     

Festiwal Schumana swoim patronatem objął premier Mateusz Morawiecki. Wydarzenie odbywa się w Warszawie w centrum Caritas na ulicy Okopowej. Koleje spotkanie zaplanowano na 4 i 5 czerwca. Panele dyskusyjne są również transmitowane w internecie na stronach Instytutu Myśli Schumana oraz portalu Radia Maryja.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl