Powitaliśmy Nowy Rok 2015

Na prywatkach, balach, dużych plenerowych imprezach, a także na modlitwie powitaliśmy Nowy  Rok 2015. Tradycyjnie życzyliśmy sobie, aby Nowy Rok przyniósł nam zmianę na lepsze.

W Krakowie wczoraj w samo południe blisko dwa tysiące osób przywitało Nowy Rok podczas jedenastego krakowskiego biegu sylwestrowego. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy – smoczą piątkę i radosną dziesiątkę. Bieg wygrywali nie tylko ci, którzy uzyskali najlepszy czasy, ale również ci, którzy mieli na sobie wyjątkowe przebrania.

Biegaczy nie zraził nawet mróz. Termometry wskazywały wczoraj w Krakowie minus dwanaście stopni.

Tradycyjnie już w największych miastach w Polsce odbyły się duże plenerowe imprezy. Sylwester na Krakowskim rynku zgromadził ponad 150 tysięcy mieszkańców i turystów.

Władze Krakowa przypominają, że to królewskie miasto zapoczątkowało w Polsce tego typu wydarzenia. Przekonują również, że sylwester w Krakowie był największą imprezą w Europie.

Gdy na zegarach wybiła północ wystrzeliły korki od szampanów oraz rozpoczęły się imponujące pokazy sztucznych ogni. Składaliśmy sobie życzenia.

Wiele osób przywitało nowy rok na wspólnej modlitwie. Tradycją stały się już noworoczne Msze Święte o północy oraz czuwania modlitewne.

Było dużo pracy, ale było spokojnie – tak noc sylwestrową podsumowują policjanci. Zatrzymali w sumie 13 osób. W całym kraju 20 osób zostało poparzonych przez fajerwerki. Wiele pracy mieli strażacy, którzy interweniowali blisko 1400 razy.

W połowie przypadków były to pożary w których zginęły trzy osoby, a 33 zostały ranne. Do tragicznego zdarzenia doszło w Bukowinie Tatrzańskiej. Mężczyzna ranił dwie osoby nożem przed jednym z lokali. Ugodzony nożem 23 latek zmarł po przewiezieniu do szpitala.

TV Trwam News

 

 

drukuj