Posłowie debatowali o Lasach Państwowych

W Sejmie odbyła się debata nad informacją rządu ws. Lasów Państwowych. Lasy mają w latach 2014 – 2015 przekazać do budżetu 1,6 mld zł. Po tym okresie co roku będą wpłacać 2 proc. przychodów. Debatę transmitowała TV Trwam.

Poseł Jan Szyszko, były minister środowiska, podkreślał że zabranie Lasom Państwowym pieniędzy doprowadzi do destabilizacji finansowej Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy państwowe.

– Ani razu nie uzyskaliśmy informacji dotyczących tego, jak wpłynie to na funkcjonowanie Polskich Lasów Państwowych. Nie uzyskaliśmy też analiz gospodarczych oraz ekspertyz. Jedyną ekspertyzą było to, że „ponieważ mają, to niech dają”. To jedyna ekspertyza jednej z pań posłanek z PO, niestety, trochę prześmiewcza. (…) Chcę powiedzieć, że nie znam jeszcze przedsiębiorstwa, które  w ciągu jednego roku odprowadzałoby czterokrotny, czteroletni zysk. I to ma zapewnić funkcjonowanie Polskich Lasów Państwowych? – zwrócił uwagę prof. Jan Szyszko.

 

Podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Janusz Zaleski zapewniał, że lasy posiadają środki, które mogą służyć pierwszej wpłacie i nie zachwieje to ich sytuacji finansowej.

Zmniejszeniu uległa jednak kwota na inwestycje z 1 mld 7 mln zł do ok. 500 – 600 mln zł. Jednocześnie wiceminister przyznał, że prace nad ustawą były prowadzone w szybkim tempie, lecz zgodnie z prawem. Próbując uspokajać zapewniał, że nie ma mowy o zmianach prawnych i własnościowych. Nie ma po co doszukiwać się drugiego dna – mówił.

PiS zebrało ok. 50 tys. podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum ws. Lasów Państwowych.

Pobierz wniosek 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl