fot. PAP/Albert Zawada

Poseł F. Sterczewski z KO zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Odmówił badania alkomatem, korzystając z immunitetu

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski zatrzymany przez policję odmówił badania alkomatem. Zasłonił się immunitetem. Po fali krytyki zadeklarował, że zwróci się do policji o wyjaśnienie sprawy i zapowiedział rezygnację z immunitetu.

W nocy z poniedziałku na wtorek na jednej z ulic Poznania patrol policji zatrzymał Franciszka Sterczewskiego, posła Koalicji Obywatelskiej. Jechał on na rowerze zygzakiem i bez oświetlenia. Funkcjonariusze podjęli zwyczajne czynności.

Poseł nie poddał się badaniu alkomatem i prawdopodobnie miał powód.

https://twitter.com/tvp_info/status/1541783488491184129?s=20&t=FSPnWRCTQp2GeLnnF6rLI

– Możesz śmiało dopisać: jest wyczuwalna bardzo silna woń alkoholu – mówił na nagraniu jeden z policjantów.

Po ujawnieniu nagrań poseł Franciszek Sterczewski w mediach społecznościowych przeprosił za całe zdarzenie.

„(…) Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5 000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber” – napisał na Twitterze Franciszek Sterczewski.

Poseł wysłał zgłoszenie do Komendy Policji w Poznaniu z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji i zapowiedział zrzeczenie się immunitetu. Na wyczyn posła Koalicji Obywatelskiej zareagował w dość zaskakujący sposób Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

„Tramwaj, pociąg, autobus. Koamunikacja zbiorowa to nasza przyszłość! I tego się, Franek, trzymamy” – napisał na Twitterze Donald Tusk.

Franciszek Sterczewski to polityk, którego w ostatnim czasie promował przewodniczący PO. Poseł był jednym z głównych mówców ostatniego Kongresu Platformy Obywatelskiej.

– Głęboko wierzę w takich ludzi, którzy mają w sobie taką energię, brak pokory – tak mówił o nim Donald Tusk.

Marszałek Senatu, Tomasz Grodzki i inni parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej mają pretensje nie tyle do samego Franciszka Sterczewskiego za ukrywanie się za immunitetem, ile do policji, która ujawniła nagranie z zatrzymania.

– To mnie trochę dziwi. Taśmy z nagraniem z jego zatrzymania natychmiast trafiają do mediów, a dysk z wypadku pani premier Szydło jakoś się dziwnie dematerializuje – zwrócił uwagę Tomasz Grodzki.

Nocna rowerowa eskapada posła Franciszka Sterczewskiego wywołała po raz kolejny  dyskusje o zakresie immunitetu poselskiego. Marszałek Ryszard Terlecki uważa, że przywilej, jakim jest immunitet, jest nadużywany.

– Immunitet nie powinien być wykorzystywany w takich sytuacjach, ale takich mamy posłów – stwierdził Ryszard Terlecki.

Franciszek Sterczewski jest wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Poseł z Poznania zyskał medialny rozgłos po próbie przedarcia się przed kordon służb chroniących polsko-białoruską granicę. Polityk chciał przekazać pomoc nielegalnym imigrantom pakunek w worku na śmieci.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl