fot. pixabay.com

Portugalia: Grupa ponad 70 imigrantów zajęła nielegalnie mieszkania na podlizbońskim osiedlu

Grupa przybyłych do Portugalii ponad 70 imigrantów zajęła bezprawnie mieszkania na zamkniętym osiedlu w Paco de Arcos na zachodnich przedmieściach Lizbony, stolicy kraju. Znajdujące się na jego terenie mieszkania były dotychczas opustoszałe, m.in. z powodu remontu.

W sobotę do policji w Paco de Arcos wpłynęło doniesienie o wejściu na teren zamkniętego osiedla dużej grupy imigrantów, która zajęła następnie mieszkania.

Jak poinformowały w środę władze gminy Oeiras, na terenie której znajduje się osiedle, przedstawiciele samorządu zwrócili się już do imigrantów z żądaniem przedstawienia dokumentów, na podstawie których grupa „intruzów” zajęła 70 mieszkań.

Jeden z okupujących teren mężczyzn powiedział, że imigranci nabyli apartamenty za łączną kwotę 470 tys. euro, wynika z relacji stołecznej telewizji CM TV, która zaznaczyła, że dotychczas nie przedstawiono żadnego dokumentu potwierdzającego tę transakcję.

„Gdyby rzeczywiście do takiego kupna doszło, to każdy z apartamentów kosztowałby zaledwie 3500 euro” – odnotowała lizbońska telewizja, nazywając tę wartość „nierealną”, a nowych mieszkańców „dzikimi lokatorami”.

Wezwana na teren osiedla policja potwierdziła już, że żaden z imigrantów, który rzekomo miał nabyć mieszkanie, nie posiada do niego kluczy.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl