Porozumienie handlowe Wielkiej Brytanii z Japonią

Wielka Brytania podpisze dwustronne porozumienie handlowe z Japonią tuż po opuszczeniu Unii Europejskiej – informuje agencja Reutera, powołując się na anonimowego przedstawiciela brytyjskiego rządu.

Według nieoficjalnych informacji już teraz prowadzone są rozmowy między premierem Wielkiej Brytanii a japońskimi biznesmenami na temat współpracy handlowej. Theresa May przebywa obecnie w Japonii. Podczas spotkania z tamtejszymi przedsiębiorcami zapewniała, że zaraz po Brexicie stosunki handlowe oraz inwestycyjne między Zjednoczonym Królestwem a Japonią wejdą na wyższy, całkowicie nowy poziom. Choć gospodarka brytyjska po opuszczeniu Unii mogłaby nieco ucierpieć, Japonia nie obawia się takiego scenariusza.

– Mamy ze strony Wielkiej Brytanii zapewnienie, że negocjacje w sprawie Brexitu będą przejrzyste i doprowadzą tylko do minimalnych zakłóceń dla przedsiębiorstw, co jest do zaakceptowania – mówi premier Japonii Shinzo Abe.

Dyskusje na temat umowy handlowej toczyły się między innymi z prezesami koncernów Toyota oraz Hitachi, a także z dyrektorem Nissana. Według anonimowego źródła, z brytyjskiego rządu rozmowy przebiegły pomyślnie.

– Nadal będę ufać brytyjskiej gospodarce po Brexicie. To, że kilka japońskich firm planuje nowe inwestycje w Wielkiej Brytanii, nawet po jej wyjściu z Unii, świadczy o tym, że takie są ich potrzeby – informuje Shinzo Abe.

Zdaniem premier Theresy May, obecnie trwa kluczowy okres dla przyszłości Wielkiej Brytanii, a Japonia jest jednym z nielicznych krajów na świecie, z którymi warto pogłębiać relacje handlowe.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl