Ponowny pochówek Stefana Melaka

Stefan Melak, który zginął w katastrofie smoleńskiej, zostanie dziś ponownie pochowany. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak poinformował, że badania genetyczne potwierdziły tożsamość jego brata.

Przeprowadzone dotąd ekshumacje wykazały, że w przypadku jednej osoby doszło do zamiany ciała.

Według mediów, chodzi o byłego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego. W jego grobie – czego oficjalnie nie potwierdzono – miał zostać pochowany Mariusz Handzlik, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Do tej pory na podstawie decyzji Prokuratury Krajowej przeprowadzono ekshumacje 10 ofiar narodowej tragedii. Do końca roku ma się odbyć jeszcze ekshumacja z grobu Mariusza Handzlika.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl