fot. https://twitter.com/castelarprovida

Ponad 6 tys. osób na Marszach dla Życia w Niemczech

Marsze dla Życia cieszą się dużą popularnością w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Przyciągają tysiące osób, które pragną manifestować najwyższe wartości. W miniony weekend takie wydarzenia miały miejsce także w Niemczech. Zebrało się tam ponad 6 tysięcy osób. 

Za życiem w Berlinie manifestowało niemal 4 tysiące osób. W Kolonii marsz odbył się po raz pierwszy i wzięło w nim udział około 2 tysiące 800 osób. Inicjatorem była federalna organizacja Prawo do Życia (Bundesverband Lebensrecht – BVL), która skupia 15 stowarzyszeń. Jej zdaniem marsz ten jest największym wiecem na rzecz ochrony życia w Niemczech.

https://twitter.com/castelarprovida/status/1703748341085897073

Nie obyło się jednak bez incydentów ze strony zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci. W Kolonii zastopowali oni manifestację i w rezultacie nie odbył się końcowy wiec na Heumarkt w centrum miasta.

Przemawiająca w Berlinie szefowa organizacji Prawo do Życia skrytykowała niemiecki rząd za bierność wobec rosnącej liczby zabójstw nienarodzonych dzieci oraz zniesienie „zakazu reklamy” tzw. aborcji.

Organizacja pro-life zapowiedziała, że 21 września 2024 roku w Niemczech mają odbyć się co najmniej dwa Marsze dla Życia, co może dowodzić temu, że jej postulaty trafiają do coraz większej liczby osób.

marsz.info/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl