fot. Monika Bilska

Ponad 3 tys. osób zgłosiło się do postu w intencji wyborów

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, poinformował, że do tej pory na post w intencji wyborów zgłosiło się ponad 3 tys. osób, ale wciąż można się zapisywać.

W Toruniu rozpoczął się w niedzielę post o chlebie i wodzie w intencji zbliżających się wyborów w Polsce. To inicjatywa toruńskiego sanktuarium.

Inicjatywa „Modlitwa i post” polega na wybraniu jednego dnia w przedziale od 8 września do 13 października, w którym będzie pościć się o chlebie i wodzie w intencji dobrych wyborów dla Polaków w dniu głosowania. Zachęca się również do udziału w tym dniu we Mszy św. i przyjęciu Komunii Świętej.

– Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga (…). Módlmy się za Polskę, za naszą Ojczyznę – powiedział o. Jan Król CSsR.

Chęć udziału w inicjatywie „Modlitwa i post” należy zgłaszać telefonicznie pod numerem: 693 168 247 lub poprzez e-mail: sanktuarium@radiomaryja.pl.

radiomaryja.pl

drukuj