Południowa Europa walczy z pożarami

Walka z pożarami w południowych państwach Europy nadal trwa. Wysoka temperatura, sięgająca 40 stopni Celsjusza, oraz silny wiatr nie ułatwiają zadania strażakom. We Włoszech od początku lipca spłonęło prawie 30tys. ha.

Czarnogóra kolejny dzień z rzędu walczy z pożarami szalejącymi u wybrzeży Adriatyku. Ogień rozprzestrzenia się w pobliżu domów mieszkalnych i pól kempingowych.

– Nagle znaleźliśmy się otoczeni dymem, a potem płomieniami. To było niesamowite. Każdy robił wszystko, co tylko możliwe, ale nie mogliśmy zrobić wiele, z powodu upału. Było duszno, nie do zniesienia. To była katastrofa, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało – powiedział świadek pożaru.

Do akcji gaśniczej włączyły się Ukraina, Szwajcaria, Izrael i Bułgaria. Sytuacja się poprawiła – w kraju jest już tylko 15 ognisk pożaru. Lasy płoną jednak również na wybrzeżach Adriatyku w Chorwacji. Władze Splitu, drugiego co do wielkości miasta w kraju, zaapelowały do mieszkańców, aby zachowali spokój, pozostali w domach i zamknęli okna ze względu na unoszący się w powietrzu gęsty dym. Chorwacja obawia się, że w nadchodzących dniach, kiedy ma nadejść kolejna fala upałów, mogą powstać nowe ogniska pożarów.

Z pożarami walczą też Włosi. W ostatnich dniach odnotowano tam ponad 120 pożarów. W Kanadzie natomiast ogień zmusił do opuszczenia swoich domów 37 tys. osób.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl