PAP/Leszek Szymański

„Polski Ład dla kultury”

Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Piotr Gliński ogłosili uruchomienie  programu odbudowy zabytków Polski Ład dla kultury. Będzie on realizowany przez samorządy. W jego ramach państwo dofinansuje inwestycję do 98 procent wartości. Wnioskować będzie można za pośrednictwem aplikacji Polski Ład.

Premier Mateusz Morawiecki mówił na konferencji prasowej w Sulejówku, że może to być nawet ponad 10 tys. inwestycji w zabytki w całej Polsce. Szef rządu zaznaczył, iż program pozwoli przywrócić zabytkom ich dawny blask.

– Mamy ogromną radość, aby przedstawić kolejny bardzo duży i bardzo ważny program odbudowy pamięci o polskich zabytkach, które mają przywrócić dawny blask. Często to one są dumą lokalnych społeczności, ale mogą stać się magnesem przyciągającym turystów do zapoznania się z lokalną kulturą – zaakcentował premier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier Piotr Gliński, minister kultury, wskazał z kolei, że w ciągu ostatnich siedmiu lat udało się podnieść nakłady na kulturę do jednego procenta. Nakłady na zabytki – jak zaznaczył – zostały zwiększone trzykrotnie.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl